اشتراک گذاری

تعمیر ویبره موبایل ایسوس

ویبره یک موتور کوچک است که پس از زنگ خوردن موبایل یا هنگام بروز هشدار در موبایل به لرزش درآمده و کاربر را از آلارم مربوطه آگاه می کند. زمانی که شما در یک محیط شلوغ هستید شاید صدای زنگ گوشی شما را از تماس گرفته شده آگاه نکند اما ویبره با به لرزش درآوردن دستگاه باعث اطلاع شما نسبت به تماس های ورودی می شود. در این مطلب توضیحاتی پیرامون تعمیر ویبره موبایل ایسوس ارائه می شود. در مقاله تعمیر برد موبایل ایسوس، به خرابی ها و اشکالات این قسمت از دستگاه و نحوه تعمیر آن اشاره کردیم.

اینک یکی دیگر از بخش های برد یعنی ویبره و نحوه تعمیر آن را تجزیه و تحلیل می کنیم. موتور ویبره از یک موتور چرخشی الکتریکی ساده تشکیل شده است. زمانی که ویبره فعال می شود در واقع یک اختلاف پتانسیل بین دو سر کریستال مصنوعی به کار رفته در موتور ویبره ایجاد شده و شروع به لرزه درآوردن دستگاه می کند. چنانچه ویبره موبایل از کار بیفتد، شما ممکن است از برخی تماس ها و هشدارهای گوشی مطلع نشوید. خرابی ویبره دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری ایجاد می شود. در ادامه تمامی موارد تعمیر ویبره که زیر نظر متخصصین نمایندگی موبایل ایسوس جمع آوری شده است را بررسی می کنیم.

تعمیر ویبره موبایل ایسوس

نشانه های خرابی ویبره موبایل ایسوس

موارد متعددی تعمیر ویبره موبایل را به همراه دارند. اصلی ترین نشانه خرابی ویبره، کار نکردن آن است. ویبره یک قطعه سخت افزاری است که توسط نرم افزار موجود در سیستم عامل دستگاه فعال و مدیریت می شود. از این رو کار نکردن ویبره در وهله اول می تواند از غیر فعال بودن آن یا اختلال در بخش نرم افزاری نشأت گرفته باشد.

به طور کلی مواردی که تعمیر ویبره موبایل ایسوس را اجتناب ناپذیر می کنند عبارتند از: خاموش بودن قابلیت ویبره در گوشی، از کار افتادن ویبره در اثر بروز رسانی سیستم عامل دستگاه و از کار افتادن موتور ویبره در گوشی. برای رفع مشکل کار نکردن ویبره و مشکلات مشابه در این قسمت از دستگاه اقدامات نرم افزاری و سخت افزاری انجام می شود.

روش های تعمیر ویبره موبایل ایسوس

تعمیر نرم‌افزاری ویبره موبایل ایسوس

همانطور که گفتیم، از جمله دلایل کار نکردن ویبره موبایل، اختلال در بخش نرم افزاری یا فعال نبودن ویبره است. به همین منظور در تعمیرات نرم افزاری راهکارهایی برای رفع مشکل پیشنهاد می شود. ابتدا از طریق مسیر Settings » Sounds & vibrations » vibrate while ringing اقدام به فعال سازی ویبره کنید.

پس از فعال کردن گزینه ی ویبرشن، موبایل ایسوس خود را ریست نمایید. اگر مشکل برطرف نگردید راهکار دوم را برای تعمیر ویبره موبایل ایسوس به کار بگیرید. روش دوم بروزرسانی اندروید است. به قسمت Settings » About device » Sotware update رفته و مراحل لازم را طی کنید. پس از بروز رسانی سیستم احتمالا مشکل برطرف خواهد شد.

تعمیر سخت افزاری ویبره موبایل ایسوس

اگر راهکارهای نرم افزاری به رفع مشکل کار نکردن ویبره موبایل کمک نکند، باید دستگاه را برای تعمیرات سخت افزاری به متخصصان تعمیر موبایل ایسوس تحویل دهید. در تعمیرات سخت افزاری بخش های ویبره و برد موبایل مورد بررسی و عیب یابی قرار می گیرند. گاه ممکن است ویبره به طور کلی از کار افتاده باشد.

در این حالت راه حلی غیر از تعویض آن وجود دارد. البته در معدود مواردی نیز مشکل کار نکردن ویبره مربوط به مشکلات فنی در برد موبایل بوده است. در این صورت برای تعمیر ویبره موبایل ایسوس، برد دستگاه نیز مورد تعمیر قرار می گیرد.

نمایندگی موبایل ایسوس

نمایندگی موبایل ایسوس، خدمات فروش و تعمیر موبایل ASUS را به هموطنان گرامی ارائه می نماید. در هر کجا از کشور زندگی می کنید و از کاربران موبایل ایسوس هستید، می توانید از طریق مسیرهای گفته شده در همین وب سایت، خدمات مورد نیاز خود را دریافت نمایید. نمایندگی ایسوس با تحت پوشش قرار دادن تمامی شهر های کشور، تلاش دارد نیازهای کاربران را به بهترین نحو پاسخ دهد.

به همین منظور، شعبه های متعددی برای خدمات رسانی در تهران و شهرستان ها راه اندازی شده است. عزیزان ساکن در شهر تهران می توانند خدمات مورد نیاز را به صورت حضوری و غیرحضوری دریافت کنند و کاربران شهرستانی نیز با توجه به دستورالعمل های ذکر شده در صفحه نمایندگی در شهرستان ها می توانند از خدمات نمایندگی مجاز ایسوس به صورت غیرحضوری بهره مند شوند.

5/5(1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed