اشتراک گذاری

دلیل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی ایسوس چیست؟

آیا شما هم با مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی ایسوس مواجه شده اید و به دنبال علت بروز این مشکل و راهی برای خلاص شدن از شر آن هستید؟ دلایل متعددی در سیاه شدن نمایشگر گوشی ایسوس نقش دارند از دانلود اپلیکیشن های مخرب و نصب آن ها بر روی گوشی گرفته تا به پایان رسیدن عمر باتری، استفاده از شارژر یا باتری نامرغوب و … . ادامه این مطلب را از دست ندهید تا بیشتر با دلایل سیاه شدن نمایشگر گوشی ایسوس و روش های کاربردی برای رفع این مشکل آشنا شوید.

دلایل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی ایسوس

 • دانلود اپلیکیشن های مخرب از وب سایت های نامعتبر و نصب آن ها بر روی گوشی
 • جدا نکردن شارژر موبایل از آن بعد از فول شارژ شدن باتری این دستگاه
 • استفاده از شارژر های نامرغوب
 • استفاده از باتری فیک یا تقلبی در گوشی
 • به پایان رسیدن عمر باتری گوشی
سیاه شدن صفحه نمایش گوشی

روش های رفع مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی ایسوس

 • پارتیشن حافظه کش گوشی را پاک کنید

مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی ایسوس اکثر اوقات با حذف پارتیشن حافظه کش (Cache) برطرف خواهد شد. برای انجام این کار پیشنهاد می کنیم مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. اول از همه وارد حالت ریکاوری گوشی خود شوید و اطلاعات حافظه کش دستگاه را به طور کامل پاک کنید. برای انجام این کار ابتدا اگر گوشی خاموش نیست، آن را خاموش کنید. دکمه های افزایش صدا، پاور و هوم گوشی را به طور همزمان فشرده و نگه دارید. با انجام این کار گوشی شما وارد حالت ریکاوری می‌شود.
 2. بعد از وارد شدن به حالت ریکاوری گوشی می توانید با استفاده از دکمه های افزایش و کاهش صدا بین گزینه های مختلف که مشاهده می کنید جابجا شوید و با استفاده از دکمه پاور گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید. بدین ترتیب به گزینه Wipe Cache Partition مراجعه و با فشردن دکمه پاور آن را انتخاب نمایید. در این شرایط یک پیغام برای تایید حذف حافظه کش گوشی نمایش داده می شود که باید در آن گزینه Yes را انتخاب کنید. با این کار حافظه کش گوشی شما پاک می شود.
 3. اکنون روی گزینه Reboot system now بروید و با انتخاب آن، دستگاه را ریستارت کنید. گوشی شما ریستارت می‌شود و احتمالا مشکل خاموش شدن خودکار صفحه نمایش آن برطرف خواهد شد.
 • اپلیکیشن های مخرب و بدافزارها را پاک کنید

همانطور که اشاره کردیم دانلود اپلیکیشن های مخرب از وب سایت های نامعتبر و نصب آن ها بر روی گوشی یکی از دلایل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی ایسوس است. برای حل این مشکل باید آن دسته از اپلیکیشن هایی که به تازگی از منابع نامعتبر دانلود و بر روی گوشی خود نصب کرده اید را پاک کنید. برای انجام این کار می توانید از حالتSafe Mode  استفاده کنید. برای وارد شدن به حالت Safe Mode و پاک کردن اپلیکیشن های مخرب مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا گوشی خود را خاموش کنید و سپس آن را روشن کنید به محض اینکه لوگوی ایسوس را مشاهده کردید دکمه کاهش صدا را نگه دارید تا لاک اسکرین گوشی نمایش داده شود. بدین صورت گوشی در حالت Safe Mode قرار خواهد گرفت.
 2. بعد از وارد شدن به حالت Safe Mode گوشی، باید اپلیکیشن هایی که موجب سیاه شدن صفحه نمایش گوشی ایسوس شده اند را حذف کنید. برای حذف هر اپلیکیشن کافیست وارد بخش Settings شوید و گزینه Applications Manager را انتخاب کنید. سپس اپلیکیشن مشکوک مورد نظر را از لیست انتخاب کنید و درنهایت گزینه Uninstall را انتخاب نمایید.

بعد از حذف کردن اپلیکیشن های مخرب، گوشی خود را با استفاده از دکمه پاور ریستارت کنید.

 • گوشی خود را ریست فکتوری کنید

به عنوان آخرین روشی که می توانید با استفاده از آن ، مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی ایسوس را حل کنید، بهتر است گوشی خود را ریست فکتوری کنید؛ البته با ریست فکتوری تبلت و گوشی تمام اطلاعات آن حذف و تنظیمات دستگاه به حالت پیش فرض بازگردانده می ‌شوند. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا باید وارد حالت ریکاوری مد شوید. بنابراین گوشی را خاموش کنید و سپس دکمه های افزایش صدا، پاور و هوم را به طور همزمان فشرده و نگه دارید تا دستگاه در حالت ریکاوری مد اجرا شود.
 2. گزینه wipe data/factory reset را انتخاب کنید و با انجام ریست فکتوری موافقت نمایید. در این حالت باید چند دقیقه‌ای منتظر بمانید تا گوشی ریست فکتوری شود و سپس به صورت خودکار ریستارت گردد.
Rate this post