اشتراک گذاری

ترفندهای بالا بردن دقت اثر انگشت گوشی ایسوس

خوشبختانه در سال های اخیر شاهد اضافه شدن حسگر اثر انگشت به گوشی های هوشمند بوده ایم که امنیت بیشتری را نصیبمان کرده اند؛ اما مسئله اینجاست که شناساگرهای بیومتریک که در حسگر اثر انگشت گوشی های هوشمند تعبیه شده اند، آنقدر که انتظار داریم از دقت بالایی برخوردار نیستند؛ به گونه ای که اکثر اوقات باید چندین و چند بار انگشتمان را روی حسگر اثر انگشت گوشی قرار دهیم تا شاید انگشت ما را شناسایی کرده و قفل گوشی را باز کند. گاهی اوقات هم که پس از چند بار تلاش نمی تواند انگشت ما را شناسایی و قفل گوشی را باز کند و عبارتی مبنی بر اینکه “بیش از اندازه از اثر انگشت خود برای باز کردن قفل گوشی استفاده کرده اید و دیگر نمی توانید از این طریق وارد گوشی شوید” را نمایش می دهد.

این حالت اکثر اوقات زمانی که از حمام بیرون آمدیم و تصمیم داریم با حسگر اثر انگشت گوشی قفل آن را باز کنیم یا زمانی که به دستمان کرم زده ایم، به وجود می آید و خیلی کلافه کننده است. خبر خوب این است که با بالا بردن دقت اثر انگشت گوشی خود می توانید از شر این مشکل خلاص شوید. اما چگونه باید این کار را انجام دهید؟ در ادامه ترفندهایی را به شما آموزش می دهیم که با استفاده از آن ها بتوانید، دقت اثر انگشت گوشی ایسوس را بالا ببرید.

نحوه بالا بردن دقت اثر انگشت گوشی ایسوس

  • یک اثر انگشت را برای چندین بار در گوشی خود ثبت کنید

یکی از بهترین راه ها برای بالا بردن دقت اثر انگشت گوشی ایسوس، این است که یک اثر انگشت را برای چندین بار به این گوشی بشناسید. برای مثال همه ما اکثرا از انگشت اشاره دست راست برای باز کردن قفل گوشی از طریق حسگر اثر انگشت آن استفاده می کنیم و در تنظیمات گوشی یک بار اثر انگشت، انگشت اشاره را ثبت می کنیم؛

برای اینکه بتوانید دقت اثر انگشت گوشی خود را بالا ببرید، می توانید اثر انگشت، انگشت اشاره را برای چندین بار در تنظیمات گوشی خود ثبت کنید. با این کار هر طوری که انگشتتان را روی حسگر اثر انگشت گوشی قرار دهید، قفل آن باز می شود. برای افزایش سرعت گوشی این مطلب را بخوانید.

  • حتی زمانی که انگشتتان خیس است، یک بار اثر انگشت خود را ثبت کنید

همانطور که می دانید دقت حسگر اثر انگشت به قدری نیست که بتواند انگشت خیس شما را تشخیص دهد و قفل گوشی را باز کند؛ بنابراین بهتر است زمانی که از حمام بیرون میایید، زمانی که دستتان خیس است یا حتی زمانی که به دستتان کرم زده اید نیز یک بار اثر انگشت خود را در گوشی خود ثبت کنید؛ اینگونه می توانید دقت اثر انگشت گوشی خود را بالا ببرید و هر بار و در هر شرایطی که از حسگر اثر انگشت گوشی استفاده می کنید، قفل گوشی را باز شود و وارد آن شوید.


  • اثر انگشتان هر دو دست خود را در گوشی ثبت کنید

و اما آخرین ترفندی که می تواند در بالا بردن دقت اثر انگشت گوشی ایسوس به شما کمک کند، این است که اثر انگشتان هر دو دست خود را در این گوشی ثبت کنید. برای مثال اگر مانند اکثر کاربران گوشی های هوشمند از انگشت اشاره خود برای باز کردن قفل گوشی با حسگر اثر انگشت آن استفاده می کنید، می توانید اثر انگشت، انگشت اشاره دست راست و انگشت اشاره دست چپ را در گوشی خود ثبت کنید؛ تا با هر کدام از این انگشت ها بتوانید قفل گوشی خود را باز کنید.

بالا بردن دقت اثر انگشت گوشی ایسوس
1.5/5(2 امتیاز)