اشتراک گذاری

چگونه از آدرس IP خود مطلع شویم؟

پیدا کردن آدرس IP ، روش های مختلفی دارد. از نرم افزارهایی که برای این کار طراحی شده اند تا روش هایی که در ویندوز قابل اجرا هستند. در این مقاله، روش های پیدا کردن IP address در لپ تاپ و کامپیوترهای ویندوزی را به شما آموزش می دهیم. پیش از آن بد نیست بدانید که آدرس IP یا Internet Protocol ، یک عدد منحصر بفرد در رایانه هایی است که به اینترنت وصل می شوند. بعد از پیدا کردن آدرس IP یک مجموعه عدد را می بینید که با نقطه از یکدیگر جدا شده اند. این آدرس توسط تامین کننده سرویس اینترنت ارائه می‌ شود و موقعیت مکانی سیستم شما را پس از اتصال به اینترنت، شناسایی می کند. برای آشنایی با روش های شناسایی آدرس IP با ما همراه باشید. تیم تعمیرات لپ تاپ نمایندگی ایسوس در مرکز سخت افزار ایران هم خدمات تخصصی تر را به شما ارائه می دهند.

پیدا کردن آدرس IP

روش های پیدا کردن آدرس IP

پیدا کردن آدرس آی پی اصلا کار سختی نیست. به چند روش مختلف، می توانید این آدرس را پیدا کرده و از آن مطلع شوید. ساده ترین روش برای پیدا کردن آدرس IP، استفاده از مرورگر کامپیوتر و گوگل است. کافی است در نوار جستجوی مرورگر، کلمه IP را تایپ کرده و کلیدEnter  یا گزینه جستجو را بزنید. پس از آن آدرس آی پی را می بینید. روش های دیگر را هم در ادامه معرفی می کنیم.

بیشتر بخوانید: منظور از Fast Startup ویندوز چیست؟

شناسایی آدرس IP از طریق CMD

اگر از ویندوز 8 یا 10 استفاده می کنید، می توانید برای پیدا کردن IP address از صفحه CMD کمک بگیرید. برای این منظور، منوی start را باز کرده و عبارت Run را در آن جستجو کنید. پس از باز شدن پنجره Run، عبارت CMD را  در آن تایپ کرده و اینتر را بزنید. پنجره ای با عنوان Command Prompt باز می شود باید عبارت ipconfig را در آن تایپ کنید. بعد از فشار دادن کلید Enter، باید بتوانید آدرس IP خود را که با فرمتی مشابه ۱۶۹.۱۸۶.۱.۱ است، مشاهده کنید.

نحوه پیدا کردن ای پی کامپیوتر از طریق Network connection

علاوه بر این می‌توانید از طریق بخش Network connection نیز IP دستگاه خود را شناسایی کنید. برای انجام این کار می‌توانید وارد Control Panel و بخش Network and Connections شوید و روی local area connection دوبار کلیک کرده و سپس روی Support کلیک کنید. در اینجا شما می‌توانید IP دستگاه خود را در زیر Connection Status مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: انتقال بی‌سیم فایل از ویندوز به اندروید

نحوه پیدا کردن ip کامپیوتر از طریق نرم افزار

برخی از نرم افزارها هم برای پیدا کردن آدرس IP به شما کمک می کنند. IPNetInfo  یکی از اپلیکیشن هایی است که با استفاده از آن می توانید آدرس آی پی خود را پیدا کنید. آدرس، نام کشور، محدوده آدرس و مشخصات تماس هم دیگر اطلاعاتی هستند که این برنامه در اختیار شما قرار می دهد.

Rate this post