اشتراک گذاری

دلیل خالی شدن باتری لپ تاپ ایسوس در حالت خاموش چیست؟

مطمئنا تا به امروز فکر می کردید که اگر باتری لپ تاپ مشکلی داشته باشد، تنها زمانی که این دستگاه روشن است، شارژ باتری آن خیلی زود تمام شده و خاموش می شود. اما جالب است بدانید که خرابی باتری لپ تاپ حتی زمانی که این دستگاه خاموش هم باشد، موجب کم شدن شارژ آن می شود! حتما دود از کله‌تان بلند شده است اما این مسئله کاملاً حقیقت دارد؛ چراکه سلول های باتری خراب چه زمانی که لپ تاپ روشن باشد و چه زمانی که لپ تاپ خاموش باشد، نمی توانند جریان الکتریسیته را در خود نگه دارند. به همین دلیل اگر باتری لپ تاپ شما خراب باشد، حتی زمانی که آن را خاموش کرده اید، باز هم امکان خالی شدن شارژ آن وجود دارد.

البته این مسئله تنها به دلیل خرابی باتری لپ تاپ نیست بلکه ممکن است مدار شارژ لپ تاپ شما به مشکل خورده باشد. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید تا با هم دلیل خالی شدن باتری لپ تاپ ایسوس در حالت خاموش را بررسی کنیم.

خالی شدن باتری لپ تاپ ایسوس در حالت خاموش

این مقاله را از دست ندهید: تورم باتری لپ تاپ

دلایل خالی شدن باتری لپ تاپ ایسوس در حالت خاموش

خالی شدن شارژ باتری لپ تاپ در حالیکه این دستگاه روشن است و از آن استفاده می کنید، می تواند هم به دلایل نرم افزاری باشد و هم به دلایل سخت افزاری اما خالی شدن باتری لپ تاپ ایسوس در حالت خاموش تنها به دلیل بروز مشکلات سخت افزاری است که یا از خرابی باتری این دستگاه نشات می گیرد یا از خرابی مدار شارژ آن. 

همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره کردیم سلول های باتری خراب چه زمانی که لپ تاپ روشن باشد و چه زمانی که خاموش باشد، نمی توانند جریان الکتریسیته را در خود نگه دارند. به همین دلیل حتی زمانی که لپ تاپ خاموش است، شارژ باتری آن خالی می شود. البته خرابی مدار شارژ لپ تاپ ایسوس نیز دلیل دیگری است که موجب خالی شدن باتری این دستگاه حتی زمانی که خاموش است، می شود.

البته این احتمالات درصورتی صحت دارند که شما لپ تاپتان را به طور کامل خاموش کرده باشید و زمانی که آن را روشن می کنید ببینید که شارژ باتری آن به صورت چشم گیری کاهش پیدا کرده است یا اینکه شارژ آن به طور کامل خالی شده است. اگر لپ تاپتان را در حالت Sleep قرار دهید و پس از مدتی شاهد خالی شدن شارژ باتری آن باشید، نباید نگران خرابی باتری یا مدار شارژ آن باشید؛ چراکه وقتی لپ تاپ خود را در حالت Sleep قرار می دهید، رم این دستگاه برای حفظ و نگهداری از اطلاعات از انرژی باتری لپ تاپ استفاده می کند؛ به همین دلیل شارژ باتری لپ تاپ خیلی زود خالی می شود. بنابراین اگر می خواهید مطمئن شوید که مشکل از باتری لپ تاپ یا مدار شارژ آن است، بهتر است مطمئن شوید که آن را در حالت Sleep قرار نداده اید.

خدمات تخصصی نمایندگی ایسوس : ارتقای رم لپ تاپ

خالی شدن باتری لپ تاپ خاموش

چگونه مشکل خالی شدن باتری لپ تاپ ایسوس در حالت خاموش را برطرف کنیم؟

همانطور که اشاره کردیم امکان دارد لپ تاپ خود را در حالت Sleep قرار داده باشید و به این دلیل که رم لپ تاپ در این حالت برای نگهداری از اطلاعات از شارژ باتری استفاده می کند و موجب خالی شدن آن می شود، فکر کنید که باتری یا مدار شارژ لپ تاپ به مشکل خورده است. به همین دلیل یکی از راه های جلوگیری از خالی شدن باتری لپ تاپ ایسوس در حالت خاموش این است که آن را در حالت Sleep قرار ندهید بلکه آن را بر روی حالت Hibernate قرار دهید؛ چراکه قرار دادن لپ تاپ بر روی این حالت موجب می شود، اطلاعات لپ تاپ در هارد آن ذخیره شوند و نیازی به استفاده از شارژ باتری لپ تاپ نباشد. به همین دلیل شارژ باتری لپ تاپ خالی نمی شود.

اما اگر از هیچ یک از حالات Sleep و Hibernate استفاده نمی کنید و لپ تاپ را به صورت کامل خاموش می کنید ولی بعد از مدتی که آن را روشن می کنید شاهد خالی شدن شارژ باتری آن هستید، باید مطمئن شوید که مشکل از باتری آن است یا مدار شارژ باتری. برای اطمینان از چنین مسئله ای باید لپ تاپ خود را جهت عیب یابی به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس بسپارید. تکنسین های این مرکز با عیب یابی دقیق، منشا اصلی مشکل را پیدا کرده و با تعویض باتری یا تعمیرات تخصصی مدار شارژ، آن را برطرف می کنند.

2.7/5(4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed