جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دلایل شناسایی نشدن هارد در لپ تاپ ایسوس

چرا هارد در لپ تاپ شناسایی نمی شود؟ شناسایی نشدن هارد در لپ تاپ چه از نوع اینترنال باشد و چه از نوع اکسترنال یا به دلایل ساده و پیش پا افتاده ای مانند خرابی کابل هارد اکسترنال و غیر فعال شدن هارد اینترنال در تنظیمات بایوس لپ تاپ است؛

یا به دلایل سخت افزاری جدی مانند نچرخیدن دیسک و روشن نشدن هارد که به دلیل بروز نوسان برق و وارد شدن ضربه به هارد است. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا بیشتر با دلایل عدم شناسایی هارد در لپ تاپ آشنا شوید.

دلایلی که موجب شناسایی نشدن هارد در لپ تاپ ایسوس می شوند

  • بروز مشکل در اتصال بین هارد با لپ تاپ

اگر تمایل دارید یک هارد اکسترنال به لپ تاپ ایسوس وصل کنید اما با مشکل شناسایی نشدن هارد در لپ تاپ مواجه می شوید، امکان دارد که مشکل در اتصال بین هارد اکسترنال و لپ تاپ باشد؛ به گونه ای که کابل هارد اکسترنال دچار قطعی شده باشد یا اینکه آن پورت USB که هارد را به آن وصل می کنید، مشکل داشته باشد.

بنابراین بهتر است اول از همه از سلامت کابل هارد اکسترنال و پورتی که هارد اکسترنال را به آن متصل می کنید، مطمئن شوید. اگر مشکل از کابل هارد اکسترنال و پورت لپ تاپ نبود، روش هایی که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم را برای رفع مشکل شناسایی نشدن هارد در لپ تاپ بر روی این دستگاه تست کنید.


  • غیر فعال شدن هارد دیسک در قسمت بایوس لپ تاپ

امکان دارد هارد در قسمت تنظیمات بایوس لپ تاپ Disable یا غیر فعال شده باشد و همین عامل موجب شناسایی نشدن هارد در لپ تاپ ایسوس شده باشد. با این وجود شما باید وارد تنظیمات لپ تاپ خود شوید و از غیر فعال نشدن هارد دیسک مطمئن شوید.

برای وارد شدن به تنظیمات بایوس لپ تاپ باید این سیستم را ریستارت کنید و هنگام بالا آمدن لپ تاپ و به محض دیدن لوگوی ایسوس، کلید F2 یا F8 یا Delete را بزنید تا وارد تنظیمات بایوس لپ تاپ خود شوید. سپس مطمئن شوید که هارد دیسک بر روی حالت Enable قرار گرفته باشد.

شناسایی نشدن هارد در لپ تاپ
  • نچرخیدن و روشن نشدن هارد

عامل دیگری که موجب شناسایی نشدن هارد در لپ تاپ ایسوس می شود، نچرخیدن و روشن نشدن هارد است که این حالت نشان می دهد، هارد آسیب دیده است؛ اما اگر می خواهید از بروز چنین مشکلی اطمینان حاصل کنید باید پشت لپ تاپ یا کامپیوترتان را باز کنید و کابل و سوکت اتصال هارد اینترنال را از جا بیرون بیاورید و آن را بر روی سیستم دیگری تست کنید و زمانی که هارد را به پشت کامپیوتر یا لپ تاپ دیگری وصل می کنید، گوشتان را به آن بچسبانید و ببینید صدای چرخش دیسک را می شنوید یا خیر.

البته اگر هارد اکسترنال شما توسط لپ تاپ شناسایی نمی شود می توانید آن را به پورت USB لپ تاپ یا پی سی دیگری بزنید و ببینید که روی سیستم دیگری شناسایی می شود یا خیر. درصورتی که روی سیستم دیگری شناسایی شد یعنی اینکه مشکل از لپ تاپ شماست.

3.3/5(7 امتیاز)