جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دلایل پرش صفحه نمایش تبلت چیست؟

یکی از مشکلات آزاردهنده که کاربران در استفاده از انواع تبلت ممکن است با آن روبرو شوند پرش صفحه نمایش تبلت است. بروز این ایراد به بخش نرم افزاری دستگاه و یا ایراد در یکی از بخش های سخت افزاری مربوط می شود. از این رو عیب یابی و تعمیر آن به تخصص نیاز دارد. به همین سبب نیز برای رفع این خرابی باید از تکنسین های حرفه ای حاضر در نمایندگی تعمیر انواع تبلت استفاده کنید.

تکنسین های تعمیر تبلت در نمایندگی ایسوس مرکز سخت افزار ایران با دانش و تجربه بالا در این زمینه، آماده ارائه خدمات تخصصی در حوزه تعمیرات انواع تبلت می باشند. با استفاده از خدمات این مرکز می توانید مشکل تبلت خود را در زمانی کوتاه و به صورت تخصصی، برطرف نمایید.

پرش صفحه نمایش تبلت

دلایل پرش صفحه نمایش تبلت

بروز مشکل پرپر زدن صفحه نمایش تبلت دارای دلایل مختلفی است. از جمله این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. خرابی آی سی لایت تبلت

آی سی لایت از قطعات مهم و اصلی تبلت ها به شمار می آید که خرابی و ایراد در عملکرد آن می تواند دلیلی بر پرپر زدن صفحه نمایش تبلت باشد. این قطعه با عملکرد خود باعث می شود تا نور پس زمینه تبلت ایجاد شده و کاربران به راحتی از آن استفاده کنند. با توجه به حساسیت این قطعه، ممکن است تحت تأثیر وارد شدن ضربه به دستگاه، آی سی لایت دچار ایراد شود که نتیجه آن چیزی جز پرش یا چشمک زدن صفحه نمایش تبلت نخواهد بود.

2. ایراد در ال سی دی و تاچ تبلت

در صورتی که تبلت شما به تازگی از جایی سقوط کرده و یا ضربه ای به آن وارد شده است و با پرش صفحه نمایش تبلت مواجه هستید احتمالاً ال سی دی و تاچ آن آسیب دیده باشد. آب خوردگی تبلت نیز از دیگر دلایل خرابی این قطعات است؛ بنابراین توصیه می شود به هنگام استفاده از تبلت، مراقب وارد شدن ضربه و یا آب خوردگی دستگاه باشید. اما اگر به هر دلیلی با این مشکلات روبرو شدید، باید احتمال تعمیر ال سی دی تبلت را در نظر داشته باشید.

3. ناهماهنگی سی پی یو با پردازنده گرافیکی تبلت

طبق نظر کارشناسان نمایندگی تعمیرات تبلت، اصلی ترین دلیل چشمک زدن صفحه نمایش تبلت ، ناهماهنگی میان سی پی یو با پردازنده گرافیکی دستگاه است. در صورت سرویس و عیب یابی تبلت توسط متخصصان این حوزه، مشخص می شود که دلیل اصلی این ناهماهنگی چه بوده و برای رفع این ناهماهنگی باید چه اقداماتی انجام داد. از آنجایی که ممکن است دلیل این امر در بخش سخت افزاری یا نرم افزاری باشد باید تعمیرات تبلت را به دست تعمیرکاران حرفه ای سپرد. این افراد با تشخیص دقیق، اقدامات لازم جهت رفع این هماهنگی را انجام می دهند.

این مقاله را از قلم نیندازید: دلیل خاموش شدن تبلت

4. بروز اختلالات نرم افزاری در تبلت

کارشناسان مرکز سخت افزار ایران با توجه به تخصص و دانش خود، بروز ایراد در بخش نرم افزاری دستگاه را نیز از دلایل پرش صفحه نمایش تبلت می دانند. با بررسی دقیق دستگاه معیوب، می توان بخش نرم افزاری را چک نموده و مشکل به وجود آمده را برطرف کرد.

نحوه عیب یابی و تعمیر پرش صفحه نمایش تبلت

به منظور تعمیر پرش صفحه نمایش تبلت باید با توجه به دلیل بروز این خرابی، اقدامات خاصی انجام شود. انجام این اقدامات نیاز به تجربه و دانش دارد؛ بنابراین بهتر است تبلت را به دست تکنسین های نمایندگی های مجاز بسپارید.این افراد با بررسی دقیق محل بروز خرابی، مشکل را رفع می کنند. از جمله اقدامات انجام شده برای رفع این مشکل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. بازگرداندن تنظیمات تبلت به تنظیمات کارخانه

یکی از روش های پیشنهادی برای تعمیر پرش صفحه نمایش تبلت، بازگرداندن دستگاه به تنظیمات کارخانه است. این پروسه را به دست تعمیرکاران نمایندگی مجاز انواع تبلت بسپارید تا مراحل این کار را به طور دقیق انجام داده و مشکل چشمک زدن صفحه نمایش تبلت را رفع کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: خالی شدن باتری تبلت + دیلایل و راهکارها

2. ری استارت کردن تبلت

یکی از اقدامات کارساز جهت رفع پرش صفحه نمایش تبلت، ری استارت کردن دستگاه است. در این حالت، هماهنگی لازم میان سی پی یو و پردازنده گرافیکی ایجاد شده و مشکل به راحتی رفع می شود.

3. حذف برنامه های جدید

در صورتی که به تازگی برنامه جدیدی بر روی تبلت خود نصب کرده اید و پس راه اندازی آن با مشکل چشمک زدن صفحه نمایش تبلت مواجه شده اید، توصیه می شود این برنامه را حذف کنید، زیرا ممکن است ساختار این برنامه ها باعث بروز اختلال در بخش نرم افزاری تبلت شده و این امر نیز منجر به اختلال در عملکرد صفحه نمایش دستگاه شود.

5/5(2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed