اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • نحوه خاموش و روشن کردن و تنظیم نور صفحه کلید در لپ تاپ

نحوه خاموش و روشن کردن و تنظیم نور صفحه کلید در لپ تاپ

تنظیم نور صفحه کلید در لپ تاپ، در سیستم هایی امکان پذیر است که دارای کیبورد با نور پس زمینه هستند. این نوع کیبوردها با نوری که در دکمه های آنها تعبیه شده است، امکان کار کردن در تاریکی را نیز برای کاربران فراهم می کنند. اما نور پس زمینه در کیبورد لپ تاپ، معمولا به صورت پیش فرض فعال نیست و باید آن را تنظیم کنید. بسته به مدل لپ تاپ، معمولا می توان از یک سری کلیدهای میانبر برای فعال سازی نور کیبورد استفاده کرد.

اما روش های دیگری هم برای تنظیم نور صفحه کلید لپ تاپ وجود دارد که در ادامه این مقاله، آنها را به شما آموزش می دهیم. اگر در این زمینه مشکلی داشتید، می توانید به صورت 24 ساعته با تیم تعمیرات لپ تاپ ایسوس در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

تنظیم نور صفحه کلید در لپ تاپ

تنظیم نور صفحه کلید در لپ تاپ با دکمه ‌های فانکشن

تقریبا در بیشتر لپ تاپ های ویندوزی، می توان تنظیمات نور پس زمینه کیبورد را از طریق دکمه های فانکشن فعال کرد. دکمه های فانکشن، همان دکمه‌ های بالای صفحه کلید هستند که شامل  F1 تا  F12 می شوند. البته برای استفاده از این روش، باید دکمه های مربوط به نور کیبورد را پیدا کنید. کلیدهای فانکشن را یک بار به تنهایی و یک بار همراه با کلید Fn امتحان کنید. در صورتی که با هیچ کدام از دکمه ها موفق به تنظیم نور صفحه کلید در لپ تاپ خود نشدید، بهتر است روش های بعدی را امتحان کنید.

تنظیم بک لایت کیبورد لپ تاپ در کنترل پنل

برخی از تولید کنندگان لپ تاپ، امکان تنظیم نور کیبورد را در کنترل پنل فراهم کرده اند. اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید، کنترل پنل را باز کرده و وارد Windows Mobility Cneter شوید. به این منظور وارد Control Panel > Hardware and Sound > Windows Mobility Center شوید. در این بخش به دنبال گزینه Keyboard Birghtness یا Keyboard Backlighting بگردید. 

سپس در این بخش، اسلایدر را از سمت چپ به راست تنظیم کنید تا نور کیبورد، خاموش یا روشن شود. اگر چنین گزینه هایی را در کنترل پنل پیدا نکردید، می توانید برای تنظیم نور صفحه کلید در لپ تاپ، روش های بعدی را نیز تست کنید.

تنظیم بک لایت کیبورد لپ تاپ در کنترل پنل
تنظیم بک لایت کیبورد لپ تاپ ایسوس در کنترل پنل

فعال کردن بک لایت صفحه کلید از بایوس  (BIOS)

گاهی باید برای تنظیم نور کیبورد لپ تاپ از بایوس کمک بگیرید. درواقع در برخی از لپ تاپ ها، حتی با وجود کلید انحصاری بر ای تنظیم نور صفحه کلید در لپ تاپ، دکمه مربوطه کار نمی کند و باید این کار را از طریق بایوس انجام دهید. در این حالت باید به بایوس مراجعه کرده و مطمئن شوید که تنظیمات مربوط به صفحه کلید به درستی پیکربندی شده‌اند. بهتر است قبل از این کار، مراحل بروزرسانی بایوس لپ تاپ خود را انجام دهید تا با مشکل یا محدودیتی مواجه نشوید.

3.5/5(15 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed