اشتراک گذاری

تعمیر کیبورد لپ تاپ

برای تعمیر کیبورد لپ تاپ می توانید فیلم زیر را دانلود کرده و در آن شیوه انجام این کار را مشاهده کنید. تعمیر کلیدهای کیبورد یکی از اقداماتی است که خود شما نیز می توانید انجام دهید. البته این کار را تنها در شرایطی انجام دهید که مشکل کیبورد جزئی بوده و همچنین ابزارهای لازم را در اختیار داشته باشید. کیبورد بخشی است که از طریق آن شما قادر خواهید بود اطلاعات مورد نیاز را به سیستم وارد کنید. تمامی اقدامات تایپی و برخی عملکردهای ویندوز تنها از طریق دکمه های روی صفحه کلید امکان پذیر است.

از این نظر خرابی کلیدهای کیبورد ممکن است شما را با محدودیت روبرو سازد. اگرچه در صورت خرابی کیبورد لپ تاپ، می توان از صفحه کلید جانبی استفاده کرد اما این امر همیشه مقدور نیست؛ چه بسا اگر دائما نیاز به حمل و نقل لپ تاپ نیز داشته باشید. برای مثال اگر شما مجبورید لپ تاپ خود را هر روز به دانشگاه ببرید در این صورت حمل یک کیبورد اضافه، برای شما مشکلات دیگری به وجود می آورد. درصورت خرابی کیبورد ایسوس بهتر است در اسرع وقت برای تعمیر آن اقدام کنید. خرابی کیبورد ممکن است مربوط به کل کیبورد باشد و یا اینکه برخی از کلیدهای آن ایراد داشته و به درستی عمل نکنند. هر کدام از این شرایط تعمیرات متفاوتی را طلب می کنند.

تعمیر کیبورد لپ تاپ

فیلم آموزش تعمیر کیبورد لپ تاپ

در فیلم آموزش تعمیر کیبورد شما با نحوه رفع مشکلات کلیدها آشنا خواهید شد. در واقع در این فیلم یاد می گیرید که چگونه کلیدها را باز کرده، آنها را تعمیر کنید و مجدداً جای گذاری نمایید. کیبورد از قطعات ظریف و آسیب پذیر محسوب می شود از این رو توصیه می شود تا حد امکان از دستکاری و باز کردن آن خودداری کنید.

با این حال اگر با الکترونیک و باز کردن قطعات مکانیکی لپ تاپ آشنایی دارید می توانید با رعایت نکات لازم، کلیدهای لپ تاپتان را از طریق ویدئوی آموزشی تعمیر کیبورد لپ تاپ باز کرده و مشکل آن را برطرف کنید. در این جا ذکر یک نکته لازم است که لپ تاپ ها کیبوردهای متفاوتی دارند که روش تعمیر هریک از آنها نیز متفاوت است اما به طور کلی برای باز کردن یک یا چند دکمه در اکثر صفحه کلیدها، می توان از روش گفته شده در این فیلم استفاده کرد.

تعویض کیبورد لپ تاپ

قیمت تعمیر صفحه کلید لپ تاپ، به نوع و شدت خرابی این قطعه بستگی دارد. گاهی ممکن است خود کیبورد هیچ آسیبی ندیده باشد و مشکلات عملکردی آن ناشی از ایرادات و ناهماهنگی های نرم افزاری باشند. در این صورت هزینه تعمیر کیبورد لپ تاپ چندان بالا نیست. اما در برخی موارد، پای یک ایراد یا آسیب دیدگی سخت افزاری در میان است. مثلا ممکن است قطعات داخلی کیبورد یا مدارها و دکمه های آن آسیب دیده باشند و نیاز به تعویض آنها باشد. در این صورت هزینه نهایی با توجه به قیمت قطعات جدید محاسبه می شود.

هزینه تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ

هزینه تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ با توجه به اقداماتی که برای برطرف کردن مشکلات این دستگاه انجام می شوند، متفاوت است. گاهی ممکن است خود کیبورد هیچ آسیبی ندیده باشد و مشکلات عملکردی آن ناشی از ایرادات و ناهماهنگی های نرم افزاری باشند. در این صورت لازم نیست مبلغ چندانی صرف تعمیر کیبورد لپ تاپ کنید. اما در برخی موارد، پای یک ایراد یا آسیب دیدگی سخت افزاری در میان است. مثلا ممکن است قطعات داخلی کیبورد یا مدارها و دکمه های آن آسیب دیده باشند و نیاز به تعویض آنها باشد. در این شرایط قیمت نهایی تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ با توجه به قیمت قطعه جدید تعیین می شود.

ابزارهای مورد نیاز در تعمیر کیبورد لپ تاپ

شما برای باز کردن کلیدهای کیبورد لپ تاپ، نیاز به تجهیزات و ابزارهای پیشرفته ای ندارید اما اگر قصد باز کردن و جدا کردن برد کیبورد را داشته باشید در این صورت باید از تجهیزات خاصی استفاده کنید. در اینجا تنها ابزاری که نیاز می باشد یک پیچ گوشتی کوچک و یک عدد پنس است. اما چیزی که در تعمیر کیبورد لپ تاپ باید به آن توجه داشته باشید این است که آن را در یک محیط مناسب و خلوت انجام دهید چراکه در صورت گم شدن پایه ها و یا کلاهک کلیدها در یک محیط شلوغ ممکن است به مشکل بخورید.

جا انداختن کلید کیبورد لپ تاپ

در برخی از مواقع ممکن است کلیدهای کیبورد بدون دلیل مشخصی از جای خود کنده شوند. در این شرایط به افراد توصیه می شود که امکان جا انداختن کلید وجود ندارد و باید کیبورد دستگاه تعویض شود. اما این امر همیشه درست و به جا نیست چراکه در صورت سالم بودن پایه ها و نگه دارنده ها، می توان کلید افتاده را مجدداً جای گذاری کرد. برای تعمیر کیبورد لپ تاپ در چنین شرایطی باید از نحوه قرار گرفتن کلیدهای سالم آگاهی پیدا کرد تا مطابق با آنها، کلید افتاده را در جا خود قرار داد. در صورتی که پایه های نگه دارنده و یا کلاهک کلیدها معیوب باشند در این صورت بهتر است لپ تاپ را به متخصصان سپرده تا آنان با بررسی مشکل، اقدام مناسب را برای رفع ایراد صفحه کلید انجام دهند.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس

تعمیر کیبورد لپ تاپ، تعمیر صفحه نمایش، تعویض رم، تعویض هارد، رفع مشکلات نرم افزاری لپ تاپ، تعمیر مدار تغذیه، تعمیر مادربرد، تعویض فن لپ تاپ ایسوس و تعمیر فلت تنها بخشی از خدمات نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس می باشند. این مجموعه با تجهیزات پیشرفته و تکنسین های مجربی که در اختیار دارد قادر به رفع تمامی مشکلات لپ تاپ اعم از نرم افزاری و سخت افزاری می باشد. استفاده از قطعات اصلی و فابریک در این مرکز سبب شده تا دستگاه پس از تعمیر، کیفیت اولیه خود را حفظ کرده و همانند روز اول کار کند. نمایندگی ایسوس هدف خود را خدمت به مشتریان می داند و در این راستا تلاش دارد تا بهترین خدمات را به آنان تقدیم کند.

3/5(2 امتیاز)