اشتراک گذاری

آموزش باز کردن لپ تاپ

باز کردن لپ تاپ بهتر است به دست متخصصان فنی این حوزه صورت گیرد، اما در صورتی که مجبورید اقدام به باز کردن لپ تاپ کنید، در این مطلب نحوه باز کردن آن را به شما آموزش می‌دهیم. برای باز کردن لپ تاپ ایسوس ابتدا بهتر است دفترچه راهنمای آن را مطالعه کرده تا چنانچه مطلبی در مورد نحوه بازکردن آن گفته شده، در مراحل باز کردن دستگاه رعایت شود.

در صورت عدم توجه به دفترچه، ممکن است قسمت‌هایی از آن باز شود که نیازی به آن نبوده است. معمولاً برخی تعمیرکاران هم زمانی که نیاز به تعمیر لپ تاپ ایسوس باشد، از این دفترچه یا وب سایت شرکت ایسوس کمک می‌گیرند. حال با در نظر گرفتن این نکته می‌توانید شروع به باز کردن لپ تاپ کنید.

باز کردن لپ تاپ

نحوه باز کردن لپ تاپ ایسوس

اولین کاری که باید برای باز کردن لپ تاپ ایسوس انجام داد، خارج کردن باتری آن است. سپس کلید پاور را نگه داشته تا برق ذخیره شده در مخزن دستگاه کاملاً خالی شود. این موضوع باعث می‌شود آسیبی به قطعات لپ تاپ ایسوس نرسد. اگر مبتدی هستید توصیه می‌شود از تمام مراحل باز کردن دستگاه عکس بگیرد تا در بستن آن دچار مشکل نشوید.

بعد از خارج کردن باتری باید شروع به باز کردن پیچ ها کنید. موضوعی که در تعمیر لپ تاپ ASUS مد نظر قرار می‌گیرد این است که نباید پیچ ها را با یکدیگر مخلوط کرد. این کار باعث می‌شود زمان بستن وقت کمتری از شما گرفته شود چراکه برخی جاها پیچ کوتاه می خورد و برخی نیز به پیچ بلند نیاز دارند. لطفاً دقت کنید که برخی از پیچ ها مخفی بوده و در زیر قطعات دیگر مانند باطری قرار دارند. پس نسبت به این موضوع دقت کافی داشته باشید.

جداسازی قطعات لپ تاپ پس از باز کردن

با باز کردن پیچ های پشت لپ تاپ ایسوس، قاب آن جدا می‌شود. با برداشتن قاب، تمامی قطعات لپ تاپ ایسوس قابل خارج شدن هستند. اولین قطعه‌ای که به چشم می‌خورد هارد است. در تعویض قطعات لپ تاپ ایسوس، تعویض هارد شاید راحتر از بقیه قطعات باشد چرا که بلافاصله پس از برداشتن قاب آن، قابل دسترس می‌باشد. بعد از باز کردن پیچ های هارد و حرکت آهسته به جهات مختلف می‌توان آن را خارج کرد. رم‌ها که پس از هارد قابل دسترس است با آزاد کردن بست‌های دو سر آنها به راحتی بیرون کشیده می‌شوند.

برای درآوردن مادربرد باید ابتدا دی وی دی رایتر آن خارج شود. در برخی از مدل‌های لپ تاپ ایسوس باز کردن یک پیچ در پشت سیستم، DVD رام خارج می‌شود اما در برخی مدل‌ها نیاز به باز کردن قاب پشت می‌باشد. پس از آن باید کابل متصل به مادر برد را خارج کرد. مرحله بعدی در باز کردن لپ تاپ ایسوس، خارج کردن مادربرد است. در تعمیرات تخصصی لپ تاپ ممکن است تنها باز کردن کیبورد برای آزاد کردن مادربرد کافی باشد. برای این کار از یک پلاستیک ضخیم و محکم استفاده کنید. کابل‌ها را می‌توانید با چرخاندن 90 درجه با انگشت بیرون بکشید. برای بستن لپ تاپ ایسوس باید مراحل را از آخر به اول اجرا کنید.

نمایندگی لپ تاپ ایسوس

در نمایندگی لپ تاپ ایسوس هرگونه خدمات مرتبط با فروش و تعمیر لپ تاپ ایسوس به کاربران محترم ارائه شده و تمامی آنها نیز از ضمانت نامه معتبر برخوردار می‌باشند. تعمیر لپ تاپ ASUS از مهمترین خدمات نمایندگی ایسوس می‌باشد. در این راستا بهره‌گیری از متخصصان مجرب و کارآزموده یکی از پارامترهای موفقیت نمایندگی ایسوس می‌باشد.

همچنین درصورتی که لپ‌تاپ های ارسالی به این نمایندگی نیاز به تعویض قطعه داشته باشند، از قطعات اصلی و اروجینال استفاده خواهد شد. به عبارت دیگر در تعویض قطعات لپ تاپ ایسوس از قطعات اصلی شرکت که توسط نمایندگی مجاز ایسوس وارد شده بهره گرفته می‌شود تا مشتریان گرامی با مشکلات مشابه در لپ تاپ خود روبرو نشوند. مشتری مداری و ارائه خدمات بهینه به مشتریان از اهداف سازمانی و انسانی نمایندگی لپ تاپ ایسوس می‌باشد.

2.8/5(5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed